Klub- dyskoteka, super klimat, tańczysz z Anią, Marek jest z koleżanką, widać Gibona i dilera. Nagle wpada policja. Robi się zamieszanie, policjanci zakuwają w kajdanki dilera i Gibona i wyprowadzają ich. Razem z Markiem obserwujecie co się dzieje. 
Przez głowę przelatuje Ci myśl: „Dobrze, że to nie ja”. 

Warto wziąć pod uwagę, że nawet jednorazowy kontakt z nielegalnymi substancjami może mieć konsekwencje prawne: możesz mieć sprawę o posiadanie lub być wmieszany w postępowanie jako świadek…Na co Ci to?
W świetle obowiązujących przepisów (art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii) posiadanie  każdej ilości narkotyków jest przestępstwem,   zagrożonym karą pozbawienia wolności do 3 lat. Postępowanie w takich sprawach może zostać umorzone wyłącznie  w szczególnych okolicznościach  -  gdy ilość narkotyków jest nieznaczna,  są one przeznaczone na własny użytek, a ukaranie sprawcy niecelowe.   
Pamiętaj jednak, że takie sytuacje są rozpatrywane indywidualnie. Natomiast jeśli nie masz 18 lat  i z powodu narkotyków lub alkoholu masz konflikt z prawem, Twoja sprawa na pewno trafi do sądu rodzinnego.  

Jeżeli masz problemy prawne lub zdrowotne związane z używaniem narkotyków lub alkoholu, dowiedz się o możliwości udziału w programie profilaktyczno-edukacyjnym dla młodzieży Fred goes net, programie Candis - jeśli masz poważny problem z używaniem marihuany lub innym programie. Chcesz wiedzieć więcej, zadzwoń 801 199 990