strona główna

Quiz: decyzje 11

Klub – dyskoteka, super klimat, tańczysz z Anią, Marek jest z koleżanką, widać Gibona i dilera. Nagle wpada policja. Robi się zamieszanie, policjanci zakuwają w kajdanki dilera i Gibona i wyprowadzają ich. Jeden z policjantów podchodzi do Ciebie i Twoich przyjaciół, nakazując opróżnić Wam kieszenie. Jesteś przerażony. Z Twojej dłoni wypada torebka z białym proszkiem, którą spostrzega policjant.
W świetle obowiązujących przepisów (art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii) posiadanie każdej ilości narkotyków jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności do 3 lat. Postępowanie w takich sprawach może zostać umorzone wyłącznie w szczególnych okolicznościach – gdy ilość narkotyków jest nieznaczna, są one przeznaczone na własny użytek, a ukaranie sprawcy niecelowe. Pamiętaj jednak, że takie sytuacje są rozpatrywane indywidualnie. Natomiast jeśli nie masz 18 lat i z powodu narkotyków lub alkoholu masz konflikt z prawem, Twoja sprawa na pewno trafi do sądu rodzinnego.

Jeśli to Twój pierwszy raz i niewielka ilość, masz jeszcze szanse poprawić swoją sytuację. Zgłoś się do programu dla młodzieży FreD goes net, Candis – jeśli masz poważny problem z używaniem marihuany – lub innego programu. Zapytaj o szczegóły: 801 199 990.

koniec powrót na początek »

Skip to content