strona główna

Test: czy lubisz ryzyko?

Każdego dnia podejmujemy kilkadziesiąt różnych decyzji.

Jedne z nich niosą za sobą większe, inne mniejsze ryzyko.

Kiedy znajdujemy się pod wpływem silnych emocji trudno jest nam ocenić, jak wiele możemy stracić podejmując daną decyzję. Dla niektórych osób ekscytacja – perspektywa przeżycia „dreszczyku emocji” jest na tyle przyjemna i pociągająca, że może przesłaniać ewentualne zagrożenia związane z wejściem w daną sytuację. Są to osoby, o których możemy powiedzieć, że lubią podejmować ryzyko.

Zastanawiałe(a)ś się kiedyś na tym, jak to jest z Tobą? Czy lubisz podejmować ryzyko? Sprawdź to wypełniając poniższy test. Składa się on z 6 pytań. Twoim zadaniem jest wybranie jednej z trzech odpowiedzi, która najlepiej opisuje Twoje zachowanie w podobnych sytuacjach.

1. Znajomi podczas wspólnego wypadu postanawiają skoczyć na bungy. Co zrobisz?2. Kiedy wyjeżdżasz na wakacje:3. Gdyby Twój przyjaciel zaproponował/Twoja przyjaciółka zaproponowała Ci wspólny wyjazd do Kambodży, co byś zrobił(a)?4. W karcie dań Twoją uwagę przykuwa egzotycznie brzmiąca potrawa:5. W sklepie z ubraniami wpada Ci w oko ekstrawagancki strój, który zupełnie nie jest w Twoim stylu. Sprzedawca mówi Ci, że świetnie w nim wyglądasz. Co zrobisz?6. Autostop to według Ciebie:
Skip to content