strona główna

Nowa redakcja bloga, nowe teksty

Miło nam poinformować, że opiekę nad blogiem i całym portalem dopalaczeinfo.pl przejęła Fundacja Praesterno. Będziemy systematycznie publikować kolejne materiały na blogu i mamy nadzieję, że zainteresuje Was ich tematyka. Proponujemy kilka działów tematycznych.

Dodawane notatki podzielimy na sześć działów, żeby łatwiej było znaleźć interesujące treści:

Organizm a środki psychoaktywne

Informacje opisujące sposoby reakcji organizmu ludzkiego na narkotyki, dopalacze i leki, w tym mechanizmy neurobiologiczne, np. na poziomie ośrodkowego układu nerwowego czy układu hormonalnego.

Kontakty koleżeńskie

Jak nawiązywać znajomości? Jak być lubianym? W jaki sposób pomagać znajomym w stresie? Jak słuchać innych, żeby ich rozumieć? Czego unikać w kontaktach?

Wartości, samorealizacja, zdrowe życie

Jak odkryć, co jest ważne w życiu?, Co może grozić Twojemu rozwojowi, a co mu sprzyja? Jakie są reakcje w trudnych sytuacjach, jak reagować skutecznie? Jakie są współczesne trendy w zdrowym odżywianiu.

Jak nie wikłać się w kłopoty

Jak unikać depresji i radzić sobie ze stresem? Jak trenować silną wolę? Jak być asertywną/asertywnym i nie poddawać się wpływowi innych? Jak rozpoznawać symptomy problemowego korzystania z Internetu? Jak uchronić się przed uzależnieniem od smartfona?

Ja w szkole – prawa i obowiązki

Czym zajmuje się Rzecznik Praw Dziecka? Prawa i obowiązki uczennicy/ucznia. Gdzie i jak szukać pomocy w szkole? Jak negocjować z nauczycielkami i nauczycielami?

Filmy – seriale – książki

Zarówno nowe, jak i starsze lecz ważne filmy i książki poruszające istotne problemy. Polecane raporty, prezentacje, blogi i artykuły dostępne bezpłatnie w Sieci.

Piszcie do nas, dzielcie się swoimi opiniami na temat zawartości bloga, zadawajcie pytania, na które chcielibyście poznać odpowiedź.

E-mail do redakcji: blog.dopalaczeinfo@praesterno.pl

Skip to content