strona główna

Blog

 • Mefedron bardzo szybko uzależnia 25 października 2016

  Mefedron bardzo szybko uzależniaMefedron to substancja z grupy katynonów zsyntetyzowana w latach 20. XX wieku. W latach 2000. odkryto jego recepturę i działanie stymulujące.
  Bardzo szybko podbił rynek narkotyków klubowych. Bardzo szybko przyczynił się też do powstania problemów na skalę społeczną – bo mefedron bardzo szybko uzależnia i jest toksyczny.

  czytaj więcej »
 • Kurt Cobain – kariera, uzależnienie, przerwana historia 18 października 2016

  Kurt Cobain – przerwana historia. Kariera i uzależnieniePonad dwadzieścia lat temu, 8 kwietnia 1994 r., Kurt Cobain – lider Nirvany, jednego z najpopularniejszych zespołów grunge’owych na świecie, został znaleziony w swoim domu w Seattle. Trzy dni wcześniej zażył potężną dawkę heroiny i zastrzelił się. Dołączył w ten sposób do grona ...

  czytaj więcej »
 • Narkotyczne działanie ayahuaski – „pnącze duchów i śmierci” 21 września 2016

  Narkotyczne działanie ayahuaski Na portalach internetowych, reklamujących środki zmieniające świadomość, można natknąć się na pełne zachwytu opisy działania wywaru ayahuaski. „Napój bogów” czy „święte pnącze duchów” to tylko niektóre z metaforycznych określeń na narkotyczne działanie ayahuaski, dodające magiczną niemal moc tajemniczemu specyfikowi.

  czytaj więcej »
 • Mieszanie substancji psychoaktywnych – alkohol i narkotyki 13 września 2016

  Mieszanie substancji psychoaktywnych – alkohol i narkotykiWydawałoby się, że nikt o zdrowych zmysłach nie zdecydowałyby się na picie zabójczego koktajlu. Przypadki zatruć, zgonów, samobójstw i ataków agresji rozpowszechnione w mediach i internecie potwierdzają coś przeciwnego.
  Takim zabójczym koktajlem trzeba nazwać mieszanie substancji psychoaktywnych, zwłaszcza alkoholu i narkotyków.

  czytaj więcej »
 • Sterydy anaboliczne: doping sportowy i doping amatorski 24 sierpnia 2016

  Sterydy anaboliczne: doping sportowy i doping amatorskiMożna zaryzykować stwierdzenie, że duże imprezy sportowe organizowane na przestrzeni wielu lat, takie jak olimpiady czy mistrzostwa świata, nie mogą wręcz obyć się bez kolejnych afer dopingowych. Sportowcy jednak nie są ich jedynymi użytkownikami. Sterydy anaboliczne znajdują swoich amatorów również wśród młodych ludzi dążących do poprawy sylwetki czy dodania sobie pewności siebie.

  czytaj więcej »
 • Syntetyczne kannabinoidy, czyli dopalacze udające marihuanę 2 sierpnia 2016

  Syntetyczne kannabinoidy, czyli dopalacze udające marihuanęCzy kadzidełko albo olejek do e-papierosów starannie zamknięte w kolorowym opakowaniu, opatrzone egzotycznie brzmiącymi nazwami, jak K2, Spice, Black Mamba mogą przewrócić życie do góry nogami?
  Zdecydowanie tak. Zwłaszcza jeśli coś udają – tak jak syntetyczne kannabinoidy, mające naśladować działanie marihuany.

  czytaj więcej »
 • Toksyczne działanie bielunia 20 lipca 2016

  Toksyczne działanie bielunia - odurzenie i zatruciaOkres wakacyjny to czas kwitnienia bielunia (Datura stramonium). Łatwość pozyskania może wydawać się niektórym wystarczającym powodem do jego spróbowania. W związku z tym, że Datura rośnie w ogólnodostępnych miejscach wydawać się może, że jest niegroźną rośliną i jednocześnie legalnym, tanim narkotykiem. Tymczasem na toksyczne działanie bielunia szczególnie narażone są organizmy osób młodych.

  czytaj więcej »
 • Jim Morrison – ten, który nazywał siebie „królem jaszczurem” 13 lipca 2016

  Jim Morrison - król jaszczur3 lipca 1971 roku w swoim mieszkaniu w Paryżu z powodu przedawkowania heroiny zmarł Jim Morrison, wokalista i twórca sukcesu The Doors. Do dzisiaj jego grób na cmentarzu Pere-Lachaise odwiedzają rzesze kolejnych pokoleń fanów.

  czytaj więcej »
 • Leki na receptę – bez recepty narkotyki 30 czerwca 2016

  Leki na receptę – bez recepty narkotyki Leki są zwykle tańsze i łatwiejsze do zdobycia od narkotyków, co wpływa na ich coraz większą popularność wśród nastolatków. Co więcej, zdobywaniu leków towarzyszy często mylne przekonanie, że nie są one tak szkodliwe jak narkotyki. Przepisuje je przecież lekarz i – tak jak szereg innych artykułów służących zdrowiu – można je kupić w aptece.

  czytaj więcej »
 • Narkotyki i depresja – błędne koło 3 czerwca 2016

  narkotyki i depresjaWyniki amerykańskich badań wskazują, że branie narkotyków w okresie nastoletnim czterokrotnie zwiększa ryzyko wystąpienia depresji, myśli samobójczych i prób samobójczych.

  Stany depresyjne a narkotyki

  Istnieje szereg zjawisk w których narkotyki i depresja łączą się lub przeplatają.
  W żadnym wypadku jednak używanie substancji psychoaktywnych nie ma pozytywnych skutków dla osoby ...

  czytaj więcej »
 • Skutki brania sterydów typowe dla mężczyzn i kobiet 21 maja 2016

  Skutki brania sterydów typowe dla mężczyzn i kobietGłównymi motywami do sięgania przez młodych Polaków po sterydy są niezadowolenie z budowy ciała i chęć zwiększenia swojej masy lub poprawa wyników uzyskiwanych na siłowni. Co więcej, z badań wynika, że spora część ich użytkowników nie wie, jakie są stkutki brania sterydów.

  czytaj więcej »
 • Marihuana i psychoza – niebezpieczne związki 13 maja 2016

  Marihuana i psychoza - rosnące stężenia thcPsychoza to zaburzenie psychiczne, w którym poważnemu zakłóceniu ulega postrzeganie, przeżywanie i ocena rzeczywistości. Substancje psychoaktywne odgrywają dużą rolę w powstawaniu epizodów psychotycznych, zwłaszcza u osób z predyspozycjami do zaburzeń. Psychiatrzy zwracają uwagę na niebezpieczne relacje, w jakich marihuana i psychoza występują wśród ich pacjentów.

  czytaj więcej »
 • Prince zmarł przez opiaty – to był fentanyl 5 maja 2016

  Prince zmarł przez fentanyl21 kwietnia 2016 świat obiegła informacja o nagłej śmierci ikony popkultury – Prince’a. Przez dłuższy czas media spekulowały nt. przyczyny tego niespodziewanego wydarzenia. Okazało się, że zmarł w wyniku przedawkowania narkotyków – bezpośrednią przyczyną były opiaty, a konkretnie fentanyl, substancja krążąca na czarnym rynku dopalaczy.

  czytaj więcej »
 • Narkotyki i hazard – jedno wkręca w drugie i odwrotnie 29 kwietnia 2016

  Narkotyki i hazard idą w parzeAmerykanie przeprowadzili badania na temat relacji jakie łączą narkotyki i hazard w przypadku młodych ludzi. Badaną grupą byli nastolatkowie i młodzi dorośli w wieku 14-21 lat.

  czytaj więcej »
 • 4 kwietnia Heath Ledger skończyłby 37 lat 12 kwietnia 2016

  Heath Ledger w kłopotach - środki psychoaktywneHeathcliff Andrew Ledger, zwany po prostu Heath Ledger, to australijski aktor, który bardzo dobrze radził sobie przed kamerą zarówno w Australii, jak i w Stanach Zjednoczonych.
  Nic dziwnego – pierwsze kroki na scenie stawiał już jako dziecko.

  czytaj więcej »
 • Palenie raz w tygodniu – też wpływa na mózg 7 kwietnia 2016

  Palenie raz w tygodniu - marihuana a zmiany w mózguBadacze z Massachusetts General Hospital i Northwestern University za pomocą obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI) porównywali ze sobą mózgi młodych ludzi w wieku 18-25. Wykazali wpływ jaki marihuana raz w tygodniu ma na pamięć, zdolność skupienia i in.

  czytaj więcej »
 • Rodzina z problemem uzależnienia – jak Whitney Houston? 23 marca 2016

  Rodzina z problemem uzależnieniaWhitney Houston utonęła w hotelowej wannie po przedawkowaniu narkotyków i alkoholu. Kłopoty Bobbi nie były zresztą tajemnicą. Co je spowodowało? Czy rodzina z problemem uzależnienia, w której dorastała, gdzie narkotyki i inne używki były, obok muzyki, na porządku dziennym?

  czytaj więcej »
 • Większość młodych ludzi nie bierze narkotyków – wieści z raportów 2015 11 marca 2016

  Większość młodych ludzi nie bierze narkotyków Ankiety przeprowadzone wśród polskich uczniów w wieku 15-16 lat i 17-18 lat w 2015 roku wykazują, że większość młodych ludzi nie bierze narkotyków. To obala przekonanie wielu osób, że wszyscy lub większość spośród mlodzieży eksperymentuje z narkotykami.

  czytaj więcej »
 • Rozpoznać depresję – nie sięgaj po narkotyki 1 marca 2016

  Rozpoznać depresję - objawy mogą nasilać się przez używanie narkotyków Depresja, według danych WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) jest z jedną z głównych przyczyn popychających ludzi do samobójstwa. Nie jest również tajemnicą, że depresji może towarzyszyć skłonność do nadużywania środków psychoaktywnych, jak narkotyki czy dopalacze – które z kolei mogą sprawić, że trudniej jest rozpoznać depresję.

  czytaj więcej »
 • Pigułka gwałtu czyli GHB – 3 pytania o bezpieczeństwo na imprezie 22 lutego 2016

  pigułka gwałtu - GHB - jak zachować bezpieczeństwoJak zachować ostrożność na imprezach? Czy pigułka gwałtu nie zagraża również Tobie?
  Odpowiedz na poniższe 3 pytania:
  • Czy zdarza Ci się chodzić do klubu w pojedynkę?
  • Czy zdarza Ci się zapomnieć, gdzie zostawiłe(a)ś pity przez siebie napój?
  • Czy zdarza Ci się pić alkohol w sposób niekontrolowany?

  czytaj więcej »
Skip to content