strona główna

Blog

 • Prince zmarł przez opiaty – to był fentanyl 5 maja 2016

  Prince zmarł przez fentanyl21 kwietnia 2016 świat obiegła informacja o nagłej śmierci ikony popkultury – Prince’a. Przez dłuższy czas media spekulowały nt. przyczyny tego niespodziewanego wydarzenia. Okazało się, że zmarł w wyniku przedawkowania narkotyków – bezpośrednią przyczyną były opiaty, a konkretnie fentanyl, substancja krążąca na czarnym rynku dopalaczy.

  czytaj więcej »
 • Narkotyki i hazard – jedno wkręca w drugie i odwrotnie 29 kwietnia 2016

  Narkotyki i hazard idą w parzeAmerykanie przeprowadzili badania na temat relacji jakie łączą narkotyki i hazard w przypadku młodych ludzi. Badaną grupą byli nastolatkowie i młodzi dorośli w wieku 14-21 lat.

  czytaj więcej »
 • 4 kwietnia Heath Ledger skończyłby 37 lat 12 kwietnia 2016

  Heath Ledger w kłopotach - środki psychoaktywneHeathcliff Andrew Ledger, zwany po prostu Heath Ledger, to australijski aktor, który bardzo dobrze radził sobie przed kamerą zarówno w Australii, jak i w Stanach Zjednoczonych.
  Nic dziwnego – pierwsze kroki na scenie stawiał już jako dziecko.

  czytaj więcej »
 • Palenie raz w tygodniu – też wpływa na mózg 7 kwietnia 2016

  Palenie raz w tygodniu - marihuana a zmiany w mózguBadacze z Massachusetts General Hospital i Northwestern University za pomocą obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI) porównywali ze sobą mózgi młodych ludzi w wieku 18-25. Wykazali wpływ jaki marihuana raz w tygodniu ma na pamięć, zdolność skupienia i in.

  czytaj więcej »
 • Rodzina z problemem uzależnienia – jak Whitney Houston? 23 marca 2016

  Rodzina z problemem uzależnieniaWhitney Houston utonęła w hotelowej wannie po przedawkowaniu narkotyków i alkoholu. Kłopoty Bobbi nie były zresztą tajemnicą. Co je spowodowało? Czy rodzina z problemem uzależnienia, w której dorastała, gdzie narkotyki i inne używki były, obok muzyki, na porządku dziennym?

  czytaj więcej »
 • Większość młodych ludzi nie bierze narkotyków – wieści z raportów 2015 11 marca 2016

  Większość młodych ludzi nie bierze narkotyków Ankiety przeprowadzone wśród polskich uczniów w wieku 15-16 lat i 17-18 lat w 2015 roku wykazują, że większość młodych ludzi nie bierze narkotyków. To obala przekonanie wielu osób, że wszyscy lub większość spośród mlodzieży eksperymentuje z narkotykami.

  czytaj więcej »
 • Rozpoznać depresję – nie sięgaj po narkotyki 1 marca 2016

  Rozpoznać depresję - objawy mogą nasilać się przez używanie narkotyków Depresja, według danych WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) jest z jedną z głównych przyczyn popychających ludzi do samobójstwa. Nie jest również tajemnicą, że depresji może towarzyszyć skłonność do nadużywania środków psychoaktywnych, jak narkotyki czy dopalacze – które z kolei mogą sprawić, że trudniej jest rozpoznać depresję.

  czytaj więcej »
 • Pigułka gwałtu czyli GHB – 3 pytania o bezpieczeństwo na imprezie 22 lutego 2016

  pigułka gwałtu - GHB - jak zachować bezpieczeństwoJak zachować ostrożność na imprezach? Czy pigułka gwałtu nie zagraża również Tobie?
  Odpowiedz na poniższe 3 pytania:
  • Czy zdarza Ci się chodzić do klubu w pojedynkę?
  • Czy zdarza Ci się zapomnieć, gdzie zostawiłe(a)ś pity przez siebie napój?
  • Czy zdarza Ci się pić alkohol w sposób niekontrolowany?

  czytaj więcej »
 • Napoje energetyzujące – czy mogą być groźne? 17 lutego 2016

  Energy drink - Napoje energetyzujące mogą szkodzić, zwłaszcza dzieciomCzasami nazywane są psychodrinkami. Jeżeli osobie dorosłej zdarza się pić je sporadycznie, np. w sytuacjach kiedy naturalne sposoby regeneracji sił nie są możliwe – raczej nie odczuje wyraźnych szkód wyrządzonych w organizmie. Zupełnie inaczej dzieje się w sytuacji, jeżeli ktoś po napoje energetyzujące sięga często lub regularnie.

  czytaj więcej »
 • Nie-winne e-papierosy 10 lutego 2016

  nie-winne e-papierosy | vapeOstatnimi czasy elektroniczne papierosy stały się bardzo popularne wśród młodych ludzi. Badania to potwierdzają. Coraz większa liczba nastolatków sięga po e-papierosy. Tymczasem według Raportu Światowej Organizacji Zdrowia niosą one za sobą poważne zagrożenie, zwłaszcza dla młodych ludzi.

  czytaj więcej »
 • Bezpiecznie na imprezie – uwaga na ecstasy / MDMA 29 grudnia 2015

  Ecstasy - tabletka zawierająca MDMAImprezy, okazje, sylwester, karnawał. Wyjątkowy czas spotkań ze znajomymi i przyjaciółmi, wspólnych zabaw i poznawania nowych ludzi. Możne się zdarzyć, że podczas imprezy ktoś zaproponuje ci jakiś pobudzający narkotyk, np. ecstasy lub MDMA.

  czytaj więcej »
 • Osamotnienie w czasie radości 22 grudnia 2015

  osamotnienie, poczucie samotnościWedług badań CBOS (2011 r.) dla zdecydowanej większości z nas najważniejsze w czasie świąt Bożego Narodzenia jest spędzanie czasu z bliskimi, wyjątkowa atmosfera i tradycyjne zwyczaje świąteczne. Lecz nie dla wszystkich będzie to radosny czas – radość dookoła potęguje osamotnienie.

  czytaj więcej »
 • Zakażenie HIV – narkotyki zwiększają ryzyko 10 grudnia 2015

  Zakażenie HIV - narkotyki zwiększają ryzyko | Aids awareness boardJeden z amerykańskich aktorów komediowych – Charlie Sheen – przyznał w programie „Today” stacji NBC, że od czterech lat jest nosicielem wirusa HIV. Media spekulują na temat tego, czy aktor narażał na zakażenie HIV kobiety, z którymi spotykał się w tym okresie.

  czytaj więcej »
 • Nuda i narkotyki – sprawdź się 2 grudnia 2015

  Nuda i narkotyki | Gdyby wszystkie małpy potrafiły się nudzić, zostałyby ludźmiNuda. Jakie myśli przychodzą Ci do głowy, gdy słyszysz to słowo? Kojarzy Ci się ono z chwilą przyjemnego odprężenia, wolności od wszystkich zadań i obowiązków, upragnioną bezczynnością? A może dla Ciebie nuda to nieznośny stan, w którym nie wiadomo, co ze sobą począć, czym się zająć i o czym myśleć? Masz tendencję do częstego nudzenia się, czy może raczej doskwiera Ci brak czasu na nudę?

  czytaj więcej »
 • Rocznica śmierci Janis Joplin 15 października 2015

  Rocznica śmierci Janis Joplin - zmarła przez przedawkowanieDziewczyna, która wykrzyczała bluesa z Teksasu i Luizjany tak, jak nikt, biały czy czarny, nigdy przedtem się nie odważył, Ellis Amburn, „Perła. Obsesje i namiętności Janis Joplin.”

  czytaj więcej »
 • Emocje ani dobre ani złe – znaczenie złości i strachu 7 listopada 1821

  Emocje ani dobre ani złe - o znaczeniu złości i strachu Chyba każdy w swoim życiu choć raz doświadczył sytuacji, w której czuł, że zjadły go emocje albo – mniej dosadnie – stres czy napięcie nie pozwoliły pokazać w stu procentach swoich możliwości. Tych ostatnich, wymagających sytuacji nie brakuje w naszym życiu.

  czytaj więcej »
Skip to content