strona główna

Blog

 • Napoje energetyzujące – czy mogą być groźne? 17 lutego 2016

  Energy drink - Napoje energetyzujące mogą szkodzić, zwłaszcza dzieciomCzasami nazywane są psychodrinkami. Jeżeli osobie dorosłej zdarza się pić je sporadycznie, np. w sytuacjach kiedy naturalne sposoby regeneracji sił nie są możliwe – raczej nie odczuje wyraźnych szkód wyrządzonych w organizmie. Zupełnie inaczej dzieje się w sytuacji, jeżeli ktoś po napoje energetyzujące sięga często lub regularnie.

  czytaj więcej »
 • Nie-winne e-papierosy 10 lutego 2016

  nie-winne e-papierosy | vapeOstatnimi czasy elektroniczne papierosy stały się bardzo popularne wśród młodych ludzi. Badania to potwierdzają. Coraz większa liczba nastolatków sięga po e-papierosy. Tymczasem według Raportu Światowej Organizacji Zdrowia niosą one za sobą poważne zagrożenie, zwłaszcza dla młodych ludzi.

  czytaj więcej »
 • Bezpiecznie na imprezie – uwaga na ecstasy / MDMA 29 grudnia 2015

  Ecstasy - tabletka zawierająca MDMAImprezy, okazje, sylwester, karnawał. Wyjątkowy czas spotkań ze znajomymi i przyjaciółmi, wspólnych zabaw i poznawania nowych ludzi. Możne się zdarzyć, że podczas imprezy ktoś zaproponuje ci jakiś pobudzający narkotyk, np. ecstasy lub MDMA.

  czytaj więcej »
 • Osamotnienie w czasie radości 22 grudnia 2015

  osamotnienie, poczucie samotnościWedług badań CBOS (2011 r.) dla zdecydowanej większości z nas najważniejsze w czasie świąt Bożego Narodzenia jest spędzanie czasu z bliskimi, wyjątkowa atmosfera i tradycyjne zwyczaje świąteczne. Lecz nie dla wszystkich będzie to radosny czas – radość dookoła potęguje osamotnienie.

  czytaj więcej »
 • Zakażenie HIV – narkotyki zwiększają ryzyko 10 grudnia 2015

  Zakażenie HIV - narkotyki zwiększają ryzyko | Aids awareness boardJeden z amerykańskich aktorów komediowych – Charlie Sheen – przyznał w programie „Today” stacji NBC, że od czterech lat jest nosicielem wirusa HIV. Media spekulują na temat tego, czy aktor narażał na zakażenie HIV kobiety, z którymi spotykał się w tym okresie.

  czytaj więcej »
 • Nuda i narkotyki – sprawdź się 2 grudnia 2015

  Nuda i narkotyki | Gdyby wszystkie małpy potrafiły się nudzić, zostałyby ludźmiNuda. Jakie myśli przychodzą Ci do głowy, gdy słyszysz to słowo? Kojarzy Ci się ono z chwilą przyjemnego odprężenia, wolności od wszystkich zadań i obowiązków, upragnioną bezczynnością? A może dla Ciebie nuda to nieznośny stan, w którym nie wiadomo, co ze sobą począć, czym się zająć i o czym myśleć? Masz tendencję do częstego nudzenia się, czy może raczej doskwiera Ci brak czasu na nudę?

  czytaj więcej »
 • Rocznica śmierci Janis Joplin 15 października 2015

  Rocznica śmierci Janis Joplin - zmarła przez przedawkowanieDziewczyna, która wykrzyczała bluesa z Teksasu i Luizjany tak, jak nikt, biały czy czarny, nigdy przedtem się nie odważył, Ellis Amburn, „Perła. Obsesje i namiętności Janis Joplin.”

  czytaj więcej »
 • Emocje ani dobre ani złe – znaczenie złości i strachu 7 listopada 1821

  Emocje ani dobre ani złe - o znaczeniu złości i strachu Chyba każdy w swoim życiu choć raz doświadczył sytuacji, w której czuł, że zjadły go emocje albo – mniej dosadnie – stres czy napięcie nie pozwoliły pokazać w stu procentach swoich możliwości. Tych ostatnich, wymagających sytuacji nie brakuje w naszym życiu.

  czytaj więcej »
Skip to content